Pozbycie się otyłości wymaga bardzo silnej woli i całkowitego zmienienia swoich nawyków żywieniowych oraz stylu życia.

Odpowiednia dieta na pozbycie się kilogramów

Pierwszym krokiem  prowadzącym do wykreślenia nadwagi z życia jest wprowadzenie odpowiedniej, zbilansowanej diety. Należy unikać spożywania tłustych i wysoko przetworzonych dań, typu: pizza, fast-foody, pieczone w głębokim oleju mięsa. Zastępuje się je dużą, codzienną dawką warzyw i owoców, grillowanym mięsem. Wskazane jest także picie ok. 1.5 litra wody niegazowej na dobę jak. Następnie do prawidłowej diety trzeba dołączyć ćwiczenia oraz inne formy aktywności fizycznej. Z początku warto wybrać mało obciążający trening, szczególnie w przypadku dużej nadwagi.

close up on healthy dish ingredients

Jeżeli otyłość jest długoletnia, a pacjent już niejednokrotnie podejmował próby spalenia tłuszczu  to konieczne jest dołączenie jeszcze jednego ogniwa w postaci leczenia farmakologicznego pl.wikipedia.org. Lekiem, który cechuje się najwyższą skutecznością jest Xenical. Wpływa on na procesy metaboliczne tłuszczy, powodując zmniejszoną absorpcję tych związków organicznych z układu pokarmowego. W skrajnych przypadkach dotyczących wysokiego stopnia otyłości wymagany jest zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu części żołądka, ponieważ nie byłby on w stanie sam się skurczyć.

Jak zapobiec efektowi jo-jo?

Jeżeli cierpisz na otyłość to zapamiętaj, że najważniejszy jest regularny i stabilny spadek kilogramów. Zbyt szybka utrata tkanki tłuszczowej może nie być długotrwała i wystąpi efekt jo-jo. Powolny czas kuracji pozwala pacjentowi przywyknąć do nowego stylu życia, co skutkuje tym, że po zakończeniu leczenia farmakologicznego, osoba wciąż praktykuje wypracowane przez ten czas nawyki i zwyczaje.

Rate this post