Jest wiele powodów dla których warto rzucić palenie papierosów. Ja napiszę moje powody, jednak jestem pewien że będę one podobne do Twoich.

Cześć! To jest mój pierwszy post na tym blogu. Zanim wrócimy do tematu rzucienia palenia chciałbym napisać Ci dlaczego postanowiłem założyć ten blog.

Główną przyczyną były papierosy. Paliłem papierosy jakieś 10 lat. W między czasie rzucałem palenie z jakieś milion razy a jednak zawsze po 2 dniach wracałem do palenia papierosów. Tym razem obiecałem sobie że będzie inaczej!

Powody, aby rzucić palenie:

  1. Wpływ palenia papierosów na kondycje. No cóż, nie odkryje tutaj Ameryki. Pierwszy powód  dla mnie to moja kondycja. Wiesz, mam 28 lat a kiedy wchodziłem na 3 piętro jeszcze kilka dni temu to myślałem że zawału dostanę. Powiem więcej, przebiegnięcie dla mnie 200 metrów to był mój maraton. Dla mnie kondycja była najważniejsza, miałem plan by zacząć biegać. Powiedz szczerze, czy jest sens biegać i palić papierosy. Według mnie nie!
  2. Żółte zęby palacza. Trzy miesiące temu postanowiłem założyć aparat ortodontyczny i wyprostować sobie zęby. Za każdym razem jak odwiedzam mojego ortodontę czy stomatologa słyszę to samo pytanie: „Marcin, kiedy rzucisz to świństwo”. Za jakiś czas będę miał ładne proste zęby, jednak o wiele bardziej chciałbym mieć ładne proste białe zęby! Palisz papierosy? Nie oszukuj się, twoje zęby zawsze będą żółte a z każdym wdechem papierosa dodatkowo szkodzisz swoim dziąsłom.
  3. Ból głowy po papierosach. Często mam tak że rano wstaje i boli mnie głowa. Szczególnie po imprezie, im więcej zapalę tego dnia tym gorzej się czuje na drugi dzień.
  4. Poranny kaszel palacza. Wyobraź sobie, budzisz się rano i bierzesz głęboki oddech. U osoby palącej papierosy to chyba nawet jest niebezpieczne robić takie rzeczy po przebudzeniu. Ja niestety już mam dość porannego kaszlu i bólu gardła.
  5. Ciągle zatkany nos, katar i przeziębienia. No cóż, mam dość kataru i ciągłych przeziębień.

Rate this post